We praten veel over werkgeluk. Over leuke collega’s, groeikansen en een goede balans tussen werk en privé. Maar één ding vergeten we vaak: hoe iemand zich letterlijk voelt in z’n lijf tijdens het werk.
Want eerlijk is eerlijk: als je voeten elke stap pijn doen, wordt het lastig om vrolijk en energiek je dag door te komen. Terwijl juist dat gevoel – comfort – een grote rol speelt in hoe lang iemand zijn werk volhoudt. En hoe graag diegene blijft.
Een werkdag begint bij je voeten
Sta je de hele dag? Loop je veel heen en weer? Of werk je in een omgeving waar stevig schoeisel verplicht is? Dan weet je hoe belangrijk goede schoenen zijn. Maar wat als die schoenen jou niet goed ondersteunen?
Dan sluipen er ongemakken in. Eerst lichte vermoeidheid. Dan pijn. En voor je het weet, beland je in een patroon van fysieke klachten die je werkplezier flink onder druk zetten.
Kleine aanpassing, groot verschil
Dat is precies waarom orthopedische schoenen op maat soms een wereld van verschil maken. Niet pas als het écht niet meer gaat, maar juist eerder – als het nét begint te wringen.
Deze schoenen zijn afgestemd op jouw voeten en jouw werk. Ze geven steun, corrigeren je houding en zorgen dat je benen aan het eind van de dag nog lucht over hebben. En nee, dat betekent niet dat je er straks bij loopt alsof je naar een revalidatiecentrum gaat. Integendeel: ze zien er steeds vaker uit als gewone, stijlvolle schoenen. Maar dan precies voor jóu gemaakt.
Waarom comfort telt in retentie
Een goed paar schoenen lost niet alles op. Maar het draagt wél bij aan hoe iemand zijn werk ervaart. Minder klachten, meer energie. Minder frustratie, meer plezier. En dat is nou net wat je wilt, als werkgever die mensen graag binnenhoudt.
Toch komt comfort zelden terug in retentiebeleid. Terwijl het iets heel simpels is, waar je als organisatie direct verschil mee kunt maken. Vraag maar eens rond: wie loopt er eigenlijk al te lang rond met pijn?
Loop niemand mis
Werkgeluk zit soms in iets kleins. In aandacht. In luisteren naar waar het wringt – letterlijk. Door oog te hebben voor comfort laat je zien dat je iemands inzet waardeert. En dat je het belangrijk vindt dat iemand z’n werk kan doen, zonder pijn of belemmeringen.
En dat begint bij een goede schoen. Of beter gezegd: bij orthopedische schoenen op maat die passen bij de mens én het werk.
©